• Sayfayı yazdır.
 • Yazı boyutunu azalt.
 • Yazı boyutunu arttır.

Çocuk HizmetleriÇocuk Kulüpleri

Resim1.jpg

    Çocuk Kulüplerinin amacı; yoksul kent mahallelerinde yaşayan çocuklara yönelik temel hizmetlerin, eşitsizlikleri azaltacak şekilde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır. Ayrıca çocukların, olumsuz alışkanlıklar kazanmalarından uzak tutarak, olumlu alışkanlıklar kazandırmak, sosyal ve kültürel gelişimlerini olumlu yönde desteklemek, organize suç grupları tarafından istismar edilmelerini ve sigara, alkol, kumar vb. kötü alışkanlıklara sürüklenmelerini önlemektir.

Geride bıraktığımız binlerce yılın anlattığı çok şey var. Toplumlar nasıl oluşmuş; medeniyetler nasıl kurulmuş; yüzyıllara hükmeden uygarlıklar geride sadece kalıntıları bırakarak nasıl yok olmuş; tarihten akıllarda neler kalmış; geçmiş toplumların kültürleri nasıl bu günlere kadar gelmiş, insanların akıllarında, gönüllerinde nasıl yer etmiş?

Tarihte var olan bütün medeniyetlerin kendine has özellikleri vardır. Kimi medeniyetler şiddet üzerine kurulmuştur; insanlara korku salmıştır yıllar boyu. Bu korku, öfke ile anlatılır olmuştur dilden dile. Kimi medeniyetler barış üzerine kurulmuştur; insanların gönüllerine sevgi salmıştır. Ve bu sevgi yüzyıllar boyu varlığını korumuştur.Türk milleti asırlar boyu varlığını devam ettirirken, en önemli gücü, insanları gönüllerinde edindiği yerden almıştır.

Bizim medeniyetimiz sevgi, saygı ve merhamet üzerine kurulmuştur. İnsanlar herhangi bir ayırım gözetilmeksizin sevilmiş, toplumun en küçük yapı taşı olan aile de insani değerlere duyulan saygıdan dolayı önemsenmiştir. Çocuklar ise "dünya hayatının süsü, gönül meyvesi, cennet kokusu" olarak kabul edilmiştir.

En kıymetli varlığımız, kanımızdan canımızdan yaratılan, ümidimiz ve istikbalimiz olan çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek, aslî görev olarak görülmüştür.

Çocuğun; ailesine ve topluma faydalı bir şekilde yetişmesi, ihtiyaç duyduğu bütün insanî ve ahlakî faziletleri, kural ve davranışları öğrenmesi ve yaşaması, ruhî ve bedenî bakımdan sağlıklı, bilgili ve hünerli olabilmesi için ana - babanın yanı sıra toplumun da bütün imkânlarını kullanması gerekmektedir.

Milletine ve vatanına faydalı evlâtlar yetiştirmek için üzerimize düşün görevlerimizi yerine getirmek, bize mutluluk, vatanımıza güven verecektir.

Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacak, fiziki ve zihni gelişmelerine yardımcı olacak kültür - sanat ve spor merkezlerine duyulan ihtiyacın her geçen gün artması, Belediye olarak bizleri bu ihtiyaçları karşılayacak girişimlerde bulunmaya yöneltmiştir.

Genç nüfusa sahip toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Çocuk Kulüplerini halkımızın hizmetine sunduk. Her birinden binlerce çocuğun faydalandığı kulüplerde çocuklarımız boş vakitlerini değerlendirebilmekte, oyun salonlarında gönüllerince eğlenebilmekte, spor aktivitelerinden yararlanabilmekte, çeşitli alanlarda açılmış eğitim amaçlı kurslara katılabilmektedirler.

Öğrenmeyi sevgi ile bütünleştiren, daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir nesil için Çocuk Kulüplerimiz Ankaralı çocukların hizmetindedir.

Etkinliklerimiz

Geleceği emanet edeceğimiz siz değerli çocuklarımızın, öğrenmeye, eğlenmeye ve farklı sosyal aktiviteler içerisinde bulunmaya belki herkesken daha fazla ihtiyacı var. Çocuk Kulüplerimiz, işte tüm bu imkânları sizlere ücretsiz olarak sunuyor.

 • Sosyal ve Kültürel Faaliyetler
 •  Eğitim Destek Hizmetleri
 •  Sağlık Hizmetleri
 •  Spor Hizmetleri
 •  Psiko-Sosyal Destek Hizmetleri
 •  Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri
 •  Salon sporlarının gözde oyunları; bilardo, masa tenisi, air hokey, masa futbolu, satranç, abolone
 •  Okuma - araştırma yapabileceğiniz kütüphane
 •  Sağlık alanında pratik bilgi edinebileceğiniz ve âcil durumlarda müdahale imkanına sahip sağlık odası
 •  Eğitim, panel, seminer, söyleşi imkanı bulabileceğiniz rahat ve ferah salonlar
 •  Sorunlarınızın çözümünde nitelikli ve uzman personel eşliğinde rehberlik ve danışmanlık hizmetleri
 •  Yaz kampları, özel günleri anma toplantıları, konferans, tiyatro, konser, gezi, piknik, müsabaka, turnuvalar gibi her türlü sosyal ve sportif etkinlikler de kulüplerimizin çalışmaları arasında yer almaktadır.
Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi:
29.11.2017